DOMunder nieuwe naam ondergronds publiekscentrum Domplein

Op 12 januari 2014 zijn de nieuwe naam en het logo van het toekomstige publiekscentrum onder het Utrechtse Domplein onthuld. Het publiekscentrum gaat ‘DOMunder’ heten. Dat heeft burgemeester Jan van Zanen van Utrecht bekendgemaakt.

Publiekscentrum Domplein

Het publiekscentrum DOMunder krijgt een omvang van 350 m2 en een diepte van bijna 5 meter. De entree komt in het hart van het Domplein, tussen Domtoren en Domkerk. Glazen vensters in de bestrating verbinden de werelden onder en boven het plein. Bezoekers ervaren de geschiedenis van het plein vanaf het moment dat de Romeinen rond 45 n. Chr. het castellum Traiectum bouwden. Centraal in het verhaal staat de tornado die in 1674 het schip van de Domkerk ruïneerde.

DOMunder

Het Domplein bevat resten van 2.000 jaar Nederlandse geschiedenis. Op dit moment vinden er op het plein opgravingen en archeologisch onderzoek plaats. In het publiekscentrum zullen de resultaten van de opgravingen te zien zijn. Op 2 juni 2014 opent DOMunder haar deuren.

Kijk voor meer informatie op www.initiatiefdomplein.nl.

Rubrieken: 

Partners: 

Landen: 

Tijdperken: 

storm in Nederland, schilderij

Lees het komende nummer van Geschiedenis Magazine. Neem vóór donderdag 15 mei een abonnement.

cover geschiedenis magazine nu in de winkel

Het nieuwe nummer is verschenen. Koop dit nummer bij een kiosk of boekhandel bij jou in de buurt

Churchill

Lees het komende nummer van Geschiedenis Magazine. Neem vóór donderdag 15 mei een abonnement.

Ga mee op ontdekkingstocht naar archeologische vindplaatsen in binnen- en buitenland!

In het komende nummer

Het komende nummer van Geschiedenis Magazine verschijnt omstreeks 29 mei. 

Lodewijk XVI

Lees het komende nummer van Geschiedenis Magazine. Neem vóór donderdag 15 mei een abonnement.